Verstappen: To, čo sa dnes stalo, je neuveriteľné | Magazín F1 - F1online.sk

Ani nepočkal na spoločnú fotografiu a po povinnej ceremónii odkráčal z pódia. Vyzdvihol fanúšikov, ktorí ho zvolili za Jazdca dňa, naopak, skritizoval súčasnú F1, ktorá je podľa neho viac o penalizáciách než o pretekaní. Max Verstappen mal toho po nedeli dosť.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/50752/verstappen-to-co-sa-dnes-stalo-je-neuveritelne

Aj by sme Ti verili, ak by nebol onboard z Hamiltonovho monopostu. Brzdil si tam v strede trate a menil smer z jednej strany na druhú ako psychopat. To bolo uvoľnenie pozície maximálne v tvojej hlave.

Naprosto súhlasím.
Išiel v ideálnej stope a ešte aj menil smer. Mierne ale menil…
Pokial Lewis nevedel že ho má Max pustiť, tak jasné že Nevedel čo to tam stvára, či nehrá nejaké hry. Spomalí, prídá, zmení smer. Nečudo že prišiel kontakt…
Maxa jedine podliezť alebo preskočiť. To už nie je tvrde pretekanie sa ale špinavosti

1 Like

Presne, najskôr som si povedal, že prečo ho nepredbehol. No z jeho onbaord kamery, keď som si predstavil, že som na jeho mieste, tak by ma to tiež vystrašilo. Max bol jednoznačne v strede, brzdil nelineárne a síce mierne, ale menil smer, no a kto z nás by to tam na mieste LH dal? Úprimne myslím, že nikto, toto vôbec nebolo bezpečné a už vôbec nie prepúštanie pozície.

ak by som ti veril keby som nevidel onboard s Hamiltonovho auta…

A čo si tam videl ty? Snáď už vidíš lepšie, ako naposledy s týmy žltými vlajkami :slightly_smiling_face:
Už aj komisári rozhodli a videli to, čo ja a aj telemetria to potvrdila. Ale rád si prečítam aj tvoj pohľad.

ok, uz rozhodli. nahadam sa viac. ale taktizovali tam obaja. Na Lewisovi mi vadi to pokrytectvo, ze sa tvaril, ze nevedel o co ide. Dobre vedel. Verstappen bol nasraty a cvaklo mu ako vzdy v takych chvilkach , tak lizol brzdu…

1 Like

Tak vedel o tom? Pretože niekto z Mercedesu sa sťažoval, že dostali tú info oveľa neskôr. Snáď by si nevymýšľali, veď riaditelstvo pretekov istotne vie, kedy akú info ktorému tímu dalo.

sam Lewis v inom rozhovore trdil, ze vedel o co Maxovi ide (s DRS) a nechcel mu dat vyhodu. takze zrejme bol v obraze aj ked mozno priamo informaciu nedostal. Nejazdi prvu sezonu…

1 Like

Aha takto to bolo, potom nechápem, prečo ho Max nepustil bez toho divného brzdenia a hýbania zo strany na stranu, keď ho chcel následne predbehnúť s DRS.

podla mna taktizoval. na zaciatku rovinky bola spinavsia cast na jednej strane a potom na druhej. do hlavy mu nevidis. Urcite necakal, ze Hamilton za nim zabrzdi tiez. podla mna chcel liznut brzdu a hned plyn a ratal s tym za Lewis zareaguje lepsie. nemysim, ze chcel sposobit nehodu, ale ako vravim do hlavy mu nevidim. Keby sa hamiltonovi kridlo zlomilo tak by to bolo cisto na Maradonu.
Lewis ho vyviedol z miery a urobil to lisiacky.
Max nemohol ratat s tym, ze Lewis za nim zacne brzdit. To urcite nebolo planovane, maximalne tak skratove.

1 Like

haha

No miesta si myslím, že tam mal dosť no i tak max nemal toľko brzdiť, takže je aj tak na vine. Dnes to ale FIA po komunikačnej stránke stršne odflákla podľa mňa a mali by si brať príklad z formule-E kde direktoriat povie rovno jazdcovi alebo jazdcom v tomto prípade, že čo majú robiť. Takto sa na verdikt čáka ani neviem koľko a často z toho vznikajú takéto situácie.

3 Likes

Auto pred nim brzdi a lujzo sa zahra na blbsieho ako ke a napali to do neho. Ja neviem, ale tak ked vidim, ze maxo brzdi tak asi ho obehnem zvlast ked je to nevyspytatelny Maxo. Ale nie lujzo to napali do neho, keby sa mu nelepil na rit, ale hned ako spomalil ho obehol tak by sa nic nestalo. Ale lujzik spekuluje a vybera si miesta, kde mu budu prepustat poziciu.
V Baku 2017 spravil rovnaku prasarnu a nic sa mu nestalo. Co uz lujzo je zakonom chraneny a jazdi ja zakonom chranenom aute

Tak mne to pride tak, ako keby sa Lewis snazil vyradit Maxa… napalil mu to bokom kridla na zadnu pneumatiku, co je extremne vysoka pravdepodobnost ze mu tu gumu prereze, cim by Maxa takmer urcite vyradil… bez jednej zadnej gumy dojdete do boxov len velmi tazko a ak aj nahodou ano tak si znicite difuzor, podlahu a mozno dokonca aj prevodovku… Lewis by si zasiel pre nove kridlo a skoncil by niekde na 4tom mieste, Max s nulou + by mozno museli buduce preteky menit prevodovku mozno motor co by znamenalo penalizaciu ak by nepouzili stary kus… co vy na to? Inak som tu novy a vsetkych Vas tu zdravim… dlhodobo sledujem a citam vase diskusie, obcas ste zabavní

Už prehánaš. Vôbec nemenil smer z jednej strany na druhú ako psychopat tak akože klud. To že ked už pomaly stál a bol to len naozaj mierny uhol do lava neznamená menit smer z jednej strany na druhú. Lewis vedel čo chce spravit Ver a preto ho neobehol a nalepil sa mu na zadné krídlo. Sam nevies čo by si v takej situácii robil a Lewis ho mal možnost obehnúť aj z jednej aj z druhej strany. Mohol ho lew spravit ale nespravil sam to povedal. Keby takéto niečo spravil Lewis tak by ste ho vychválili za to aký majstrovský strategický ťah spravil že ho nechal predbehnúť pred DRS zónov. Obaja vedeli ktorá bije aj lewis takže netrep tu o psychopatoch.

1 Like

Tomas a Teba fakt bude ten 8 titul tesit ?
Necitis tam niekde vzadu dlhorocnu spinu a politiku Mercedesu ?

1 Like

dalsi co nevie co hovori :slight_smile:
sanca na prerazenie gumy je podstane mensia ako sanca na poskodenie predneho kridla, len idiot by to skusal

na opacnom brehu boli lujzovci v spa 2014 kedy aj oni hlupo tvrdili, ze rosberg umyselne prerezal zadnu gumu lujzovi :slight_smile:
kolko krat si videl prerezanu zadnu gumu a kolko krat si videl poskodene predne kridlo pri takychto kontaktoch? ti garantujem, ze to predne kridlo sa poskodi ovela castejsie a nie len tak ako pri lujzovi, ale casto musi prist k vymene, zatial co ten vpredu pokracuje normalne dalej bez defektu

1 Like

Včera rozhodnutia FIA prerazili nové dno…
Doteraz som si myslel, že postatou F1 je niekoho predbehnúť…no Lewis ma presvečil včera o tom, že aby niekoho predbehol, musí mu to vysielačkou inžinier vopred oznámiť…(-:
Podvodníci a vyplakávači z AMG sa nám včera ukázali v plnej paráde…

Ako ja byť v Ham pozícií tak sa bojím, že čo to ten Max stvára, pretože včera to prehnal viac krát s tým vytlačením v prvej zákrute, keďže jemu je jedno či sa zrazia a myslím že nebyť dobrých reakcií Ham aj by sa zrazili, ja by som sa fakt zľakol že ma čaká aby do mňa vrazil, pretože to ma napadlo ako prvé keď som včera pozeral preteky… A dosť podstatná vec je asi aj to, že VER mal hamiltona prepustiť v úplne inej časti trate ak sa nemýlim a nie na mieste kde to jemu vyhovuje…

lenze Lewis nie je ty. Je to skuseny profesional a presne vedel co robi Verstappen a presne vedel co robi on a preco. Od Verstappena to tak isto nebola ziadna spinavost ale manever, ktory bol riskantny a nevysiel.
sledoval na ktoru stranu pojde Lewis a stocil to na opacnu stranu, stlacil brzdu a vzapati plyn. Checl mat lewisa rychlo pred sebou (preto brzda) a hned sa za neho zavesit (preto hned plyn). Spravil to ale o zlomok sekundy skor ako mal a lizol mu kridlo.
Prilis sa to dramatizuje na forach…

2 Likes