Verstappen šiel ako diabol, o pole position sa pripravil po náraze do bariéry | Magazín F1 - F1online.sk

No veď nikto ani nehovorí o tom, že nedobrzdil, každý hovorí o tom, že sa rozbil. :smiley:
Fakt nerozumiem, buď tie reakcie nečítaš, alebo trolluješ.

@prestigio12 No, Lewisova “chybička” spôsobila to, že vyletel pár metrov mimo trate, lenže mal tam veľkú výbehovú zónu, vďaka čomu tú chybičku mohol napraviť. Spraviť takúto “chybičku” na inom mieste, má auto na šrot. Maxova “hrubica” bola možno o 5 cm k dobru, ktoré tam neboli. Spraviť takúto “hrubicu” na inom mieste, tak si tých 5 cm nikto ani nevšimne. Áno, stalo sa to na konkrétnom mieste, preto aj dôsledky boli iné. Ale to ukazuje jedine to, že aj malá chyba môže mať veľké následky, a na druhej strane, aj z väčšej chyby sa dá nejak dostať, všetko závisí od konkrétnej situácie. A jediný, kto sa to snaží ohýbať a prispôsobovať rečami o chybičkách a hrubiciach si ty.

Zlatý. :smiley: Veď presne to je ten princíp, že Lewis tú chybu spravil na mieste, kde si to mohol dovoliť, keď to mám tak povedať, a preto z toho bola vo finále iba chybička, kdežto Max to spravil na mieste, ktoré ho stálo celé kolo. To akože ozaj nevidíš ten rozdiel, či sa len hráš na sprostého? Je úplne, ako si to budeš ohýbať, ale také sú fakty.

Jasné, že vidím ten rozdiel. Ale rozdiel je v následkoch. Ako hovoríš, Lewis spravil chybu na mieste, kde si to mohol dovoliť, preto z toho nemal v podstate žiadne následky. To som zhrnul a vysvetlil v tej predposlednej vete. Ale myslím, že k nepochopeniu medzi nami dochádza preto, že si inak vysvetľujeme, čo je veľkosť chyby.
Aby som použil analógiu, môžeš ísť po chodníku na ktorom bude nejaký hrb, zakopnúť, spadnúť a zlomiť si ruku. Na druhej strane môžeš bez obzretia sa vojsť na cestu rovno pred auto, ale vodič stihne zareagovať, len ťa trochu ťukne, ale okrem nejakej odreniny sa ti nič nestane. V danej situácii to skončilo podstatne horšie pre toho, čo zakopol na chodníku, ale predsa sa nedá tvrdiť, že zakopnúť na krivom chodníku je väčšia chyba, než kvôli nepozornosti skočiť pod auto.

a @Gastone velkost jazdca je prave v tom, ze hranu tlacis tam kde si to mozes dovolit a tam kde si to dovolit nemozes, tak musis jazdit s rozumom.

No veď práve; rozdiel je v následkoch a tie sú predsa úplne najpodstatnejšie. Čiže vo finále spravil Max väčšiu chybu, lebo kvôli nej nedokončil kolo. Ale akože pokiaľ to vám nevadí, tak ja s tým nemám problém. :smiley: Pokojne nech obaja robia takéto “rovnaké” chyby každú jednu Q, Hamilton si zoberie pole a Max skončí tretí.