Podľa Péreza je trať v Džidde bezdôvodne nebezpečná: Musíme o tom hovoriť | Magazín F1 - F1online.sk

Lenže musíš brať aj do úvahy rozmery auta. F1 monoposty sú veľké-široké lode.

Eau Rougem sa prestavuj a pri tom tam bola dostatočná výbehová zóna + je relatívne prehladná avšak obavy o bezpečnosť. Tu je takých 80% okruhu a všetci sa tvárili aká úžasná trať. Som rád, že Checo vytiahol gule z vačku a povedal naplno svoj myslím si, že oprávnený názor a obavy o bezpečnosť. Stačí lubovolný nevinný tukanec v neprehladnej sekcii a další prichádzajúci na to môže velmi nepekne v relatívne velmi vysokej rýchlosti doplatiť. + si k tomu pridajme dvoch premotivovaných pilotov bojujucich o titul vid včera kde to Max radšej oprel, než by mal zvolniť

2 Likes

Bohuzial to tak aj ostane az kym sa nestane nejaka vazna nehoda. Nedaj bože ako v Spa.

Lebo money talks.
Ja by som toto zakázala. A na toto da FIA povolenie. A este tam posle pretekat neskúsených chalanov z F2.

A keby tam miesto nebolo :woman_facepalming::woman_facepalming::woman_facepalming::woman_facepalming:

Oproti tomuto je Spa parkovisko. Lebo toto je šialenstvo a zo sportom to nemá za mna nic spoločne.

Mně trochu připadá, jako když všechno na počítači vypadalo výborně, dodělávali to na poslední chvíli, což jim samo o sobě nezazlívám, ale teď teprve se ukazuje, jak to tady skutečně jezdí. Tak budeme držet palce!

Ja som takéto nervy nemala od Sakiru. Podľa mna otrasná trať. A budeme tŕpnuť každý rok najmä aby všetci aj odišli

To je jediný krát keď som rada že Russell jazdi v zemi nikoho.

2 Likes

lenze ten co spomaluje ledva na 100 musi pustit auta co idu svoje rychle kola. to je prvorada priorita v kvalifikacii, aby neblokoval ryhcle kola. myslim ze je trosku mimo davat tjazdcom na vyber ci zoberu trest za pomale kolko aleob za blokovanie rychleho auta.

tak sa asi nedohodneme :slight_smile: podla mna to umyselne nepredbehnutie ze velmi zaujimavy strategicky prvok, len to treba dozat spravne uskutocnit :slight_smile:

a trat podla mna nemala v takejto forme patrit do kalendara. stale to budu preteky kde bufu rozhodovat cervene vlajky a saftycary a nie to kto je najrychlejsi. to nie je proti duchu sportu? :slightly_smiling_face:

na tvoju prvu cast musim povedat, ze strategiu musis vediet aj vediet vykonat. inak je to porusenie pravidla 27.4, za ktore dostal Max trest.

co sa tyka druhej casti, tak ja musim komisarov obhajovat. od vedenia pretekov sa ocaka, ze urobi rozhodnutie este v case ked sa neusadil prach po nehode. nie je sanca v tom case vediet ci bude treba cervene alebo nie. nie je to ani novinka pre timy, pretoze sa nestalo prvy krat v historii F1, ze bol SC a potom Red fflag. timy s tym musia pocitat.
a na tejto trati budu cervene vlajky a SC rozhodovat stale.

Keby sa jazdila tato trat 20-30 rokov dozadu, tak na 100% odtial niekoho odnesu v truhle.

take pravidlo neexistuje, cize treba zmenit pravidla. a na to vola nie je pretoze stale nie su schopni nadefinovat co su limity trate

na pomalych jazdcov na trati maju vysielacky. taktiez pravidla upravuju ako pomaly a kde moze jazdec ist. Nema to s tratou nic spolocne.