Hamilton strácal kvôli prednému krídlu 0,4 sekundy na kolo | Magazín F1 - F1online.sk

Po kolízii Lewisa Hamiltona s Maxom Verstappenom si Brit v prvom rade musel vydýchnuť, že ju jeho monopost vôbec ustál, šlo totižto o dosť tvrdý náraz. Nakoniec sa poškodila len pravá strana predného krídla, no i tá úradujúcemu majstrovi sveta narobila problémy. V každom kole totižto strácal štyri desatiny sekundy.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/50809/hamilton-stracal-kvoli-prednemu-kridlu-04-sekundy-na-kolo

Polovica prítlaku a usmerňovanie vzduchu na pravom krídle fuč, ale napriek tomu najrýchlejšie kolo na trati s rýchlymi zákrutami.

O to viac je trest pre Maxa 10 sekúnd neporovnateľný s inými 10 sekundovými trestami túto sezónu. Viem, že to rozdiel v poradí neurobilo, ale dávať to na rovnakú úroveň je absurdné. Max spravil tak “nebezpečný” manéver, že ani len (už raz poškodené) predné krídlo to nebolo spôsobilé odlomiť.

Sleduješ tuhle sezónu?
Nepenalizuje se podle toho, jaké byly následky.

S takto poskodenyn kridlom najrychlejsie kolo uplne bez problemov…najrychlejsie auto na trati…a nech mi este niekto povie ze tuto sezonu ma redbull lepsie auto​:rofl::rofl:
Fandim maxovi no musim uznat ze niektore manevre uz boli vazne za hranicou…avsak sa necudujem ze ma nervy vidi ze straca podu pod nohami ,moze sa aj rozkrajat a nedokaze s tym nic spravit.hamiltonovo auto je z inej planety

Max zprdil prvy restart. potom sa to uz s nim viezlo. Bol v horsom aute na horsich gumach. Mal 2 moznosti - bud riskovat a urdzat sancu nazive, alebo sa uspokojit s druhym miestom. Druhe miesto ziskal aj tak, takze v konecnom ratani boli jeho rozhodnutia spravne.

1 Like

No, je to hanba s takym autom uz nemat davno titul.

Tu nesmies takto pisat,lebo naklusa miestna cierna Medvedia uderka a bude kucapaca.:grinning:

Však to, že s poškodeným autom urobil najrýchleišie kolo je jasný dôkaz toho, že M si robí srandu z celej konkurencie a hrajú dobré divadlo… Smola je, že M 2x vyradil Verstapena a 1x mu buchla guma… S takým autom tam ani nemusí sedieť… a vyhrá… JE TO DES taká dominancia… RIP F1… FIAM to dobre riadi…

Nech mi ešte niekto tvrdí že Hem. motor je od Brazílie s kostolným poriadkom…

Keby nebol, tak to už Marko s Hornerom dávno nabonzujú.

Alebo by do neho VER minimálne niečo strčil. Prst alebo časť tela podobnej veľkosti.

To určite, ale Mercedes to iste nespravil tak naivne ako Ferrari

V tom 1. Restarte nemal max sancu kedze mal oproti ham. Zrejme o dost studensie gumy…ja nehovorim ze maxove rozhodnutia boli zle…len podotykam ake ma ham dobre auto a ze v tomto zavode uz isiel max podla mna uz vazne az pritvrdo cez mrtvoli…a som maxov fanusik ale uz to bolo trosku za ciarov podla mna…to uznavam.pripomina mi to dost kamikadze manikov z online hrania z ligy z mojich starych cias.bud uhnes alebo koncis.no moze sa aj rozkrajat ked na to auto raz nema tak bohuzial no