Ako na trhu, krúti hlavou nad kšeftovaním s pozíciami Horner | Magazín F1 - F1online.sk

Počas druhej červenej vlajky sme v Džidde mohli sledovať zaujímavú vysielačkovú výmenu medzi riaditeľstvom pretekov, Red Bullom a Mercedesom. Všetky tri strany sa dohadovali na tom, ako sa majú zoradiť na rošte. Riaditeľ pretekov Michael Masi nastreľoval ponuky a tímy ich mohli buď prijať, alebo by všetko nahlásil komisárom. Podľa Masiho takýto postup nie je ničím výnimočným.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://f1online.sk/clanky/50799/ako-na-trhu-kruti-hlavou-nad-kseftovanim-s-poziciami-horner

Hamiltonovci, uzite si ten 8 titul.
Doprajem Vam tu radost.
Ja za nim vidim dlhorocnu spinu a politikarcenie, ochranu od FIA (vcera dalsie pokracovanie) a neskutocny hnus.

Všetko to začala nezmyselná červená vlajka v prospech RB a Maxov manéver (nie predbiehací, pretože nikto nechape doteraz, čo to malo akože byt) po prvom zbabranom reštarte…mohli to byt kľudnejšie preteky s 1-2 pre Mercedes ako sa to aj na začiatku vyvíjalo…

Takze nerozpravaj, aké rozhodnutia v prospech koho mali byt…

3 Likes

Špinu robí hlavne Hnustappen.Vyckaj malinovkar ako vyhuleny holanďan zostreli Hamiltona . Potom si môžeš užívať podľa Hnustappenovych pravidiel.

3 Likes

Kludnejsie preteky 1+2 pre najcistejsiu stajnu na roste, take je tvoje prianie ?
Do muru narazil Schumacher.
Maxo za cervenu vlajku mohol asi tak ako ty za let usa na mesiac.

Ale Mick ochraňoval (neúpešne) svojho otca v pozícii spoludržiteľa rekordu v počte titulov

Zopakujem to.
Ak Vas potesi 8, opat protekcny titul s primesou politiky, spiny a zvyhodnovania, je to OK.
Mna by to netesilo, preto im nefandim.

1 Like

Horner sa už dlhšie pohybuje za hranou diplomacie. Navyše nie je v F1 prvý rok, takže tie jeho reči sú len čistá frustrácia po premrhaní šance.

Pustenie súpera je kompromis ako neutralizovať neférové získanie pozície a funguje už dlho. Neštandardné bolo prepustenie miesta aj Oconovi – normálne by sa toto už riešilo +5 s, našťastie (!) pre Red Bull ale prišiel reštart a de facto nemali žiadny trest.

1 Like

to handlovanie maxa zachranilo lebo kludne to mohlo skoncit tak ze by dostal +5s a kedze nasledoval pevny restart tak sa mu to mohlo premietnut do +3 miesta na starte

Presne to som si pomyslel, keď zaviala prvá červená. Že vtipná náhoda – Mick zachránil otcovi tou nehodou prvé miesto v tabuľkách. Nakoniec sa nestalo, ale ak by to bolo pred finále +14 bodov, tak má Max jednu ruku na korune (stačilo by mu 4. miesto).

Neboj sa, užijeme si ho plnými dúškami ak ho Lewis nakoniec získa.
A tebe zas doprajeme pokoj v hlave. Očividne to veľmi potrebuješ. Máš tu viac príspevkov ako ja, a to ani nediskutuješ priamo počas pretekov kde býva najväčšia účasť.
Vidieť ťa takmer výhradne len sa sťažovať na Mercedes, Lewisa, FIA. Polovica príspevkov úplne bez porozumenia situáciám alebo prekrútené fakty.
Absolútne nechápem na čo vôbec venuješ čas nejakej F1.

Ale sem tam je to teda aj na zasmianie, napríklad keď si teraz nedávno pod iným článkom aktivoval mocnú silu Capslocku na záver príspevku :joy:

1 Like

neskutocna fraska… "… ponukam Vam taketo poradie… dajte mi vediet ci to beriete… " absolutne pateticke riadenie pretekov

je ale fakt, ze Max nevyhral Q - a mohol, a zmrvil darovany restart z prveho miesta. Mal sa pozerat do spataku kde su Mercedesy pred prichodom na grid a vykrutit este zo dva zahrievacie burnouty aby udrzal teplotu v gumach. Tu nie je o com. Preteky si prehral pri prvom restarte vlastnou chybou.

1 Like

Ty máš asi nedostatok sexu, inak si tie tvoje neustále drísty neviem vysvetliť.

1 Like

hahaha, z teba sa clovek musi len smiat, kvoli potrhanej reklame cervene vlajky? Uz boli horsie poskodene zvodidla, vedeli ich vzdy opravit za safetycaru, tu hned cervena vlajka. A dalej maxik za jedno odjazdene kolo 25 bodov, no krasa, ze, to sa mu body ziskavali :slight_smile:

1 Like

podla mna v pohode riesenie. Horner to zbytocne rozmazava. Vratenie pozicie po ziskani vyhody je dobrovolne tak dostali taku moznost na starte. Ziadne kseftovanie. Za toto ma Masi u mna :+1:

1 Like

ved dostal za vsetko zle co urobil nejaky trest. ved aj poziciu nakoniec prepustil aj +5s mu za to dali a este aj +10s za nehodu. Za to, ze je o dve triedy lepsi ako Bottas mu trest dat nemozu.

V pravidlách som našiel, že trest posunutia na rošte je možné udeliť len do ďalšich pretekov, čiže by trest by zrejme bol tých 5 sekúnd a my by sme akurát prišli o vzrušenie zo zvyšku pretekov, keďže Lewisovi by stačilo voziť sa za Maxom

to je iba spekulacia. takto sa vyrabaju internetove hadky. Ostanme pri tom, ze dostal +10s co je rovnako ako dostal napr Hamilton za koliziu v Silverstone. Tam tiez vedeli, ze mu to neublizi kedze Verstappen bol out. ani jeden ani druhy si nezasluzi vyssi trest len preto, ze su o triedu lepsi ako zvysok pola.

1 Like

Pozrite si vsetky obehovacky Hamiltona…hamiltonovi vsetci ustupovali pretoze nik na neho nemal rychlostne a snazili si jazdit svoje a po druhe pretoze media a reklama ktorou je treba vyplatit hamiltona. ale ked tak jazdi max ste nahnevani! Hamilton sa tiez vzdy tisol ako max ked bolo treba a ako pisem ustupovali ustupuju ale max nemusi…ma auto na majstra. Aj hamiton vytlacil maxa neraz a skaredo aj botas dva krat redbull jednou ranou. Ale na to ludia s hviezdou na cele su fanusikovia fanatici…fanatizmus je choroba!